Мощення тротуарної плитки

1212

Підготовчі роботи

Перед мощенням тротуарної плитки необхідно підготувати основу, відповідно до вимог проекту. Крім того, забезпечити надійну систему відведення атмосферних опадів з площі дорожнього покриття.

IMG_1892

Мощення тротуарної плитки

Мощення тротуарної плитки потребує ретельного підбору матеріалів нижнього шару. Це має бути морозостійкий матеріал, що добре пропускає вологу. Наприклад, гравій або дрібнофракційний щебінь. Товщина шару на ділянці залежить від її основного призначення. Вона може складати від 15 до 70 см.

Якщо мощення тротуарної плитки ведеться на ділянці з підвищеним навантаженням, в несучий шар додається цемент (в співвідношенні 1:10).

укладка фонтан 1

  • Плитку викладають на готовий несучий шар з урахуванням узгодженого малюнка.
  • Тротуарна плитка укладається зі швом, який захищає елементи від силових навантажень та температурних розширень, в результаті яких можливе утворення тріщин і відколів.
  • Необхідно пам’ятати, що шви, під час експлуатації, є еластичною опорою, що розподіляє навантаження між елементами дорожнього покриття.

Ущільнення тротуарної плитки

Після того, як мощення плитки закінчено, покриття потрібно рівномірно ущільнити.
Ущільнюють покриття вібраційними плитами. Ущільнювати тротуарну плитку за допомогою віброкатка або асфальтоукладальника заборонено.

Трамбовка 11

Обробка швів

Після ущільнення виконується обробка швів. Їх заповнюють піском до рівня поверхні тротуарної плитки. Максимальний ефект досягається за кілька прийомів. Після заповнення швів, потрібно прибрати залишковий пісок, і тротуарна плитка готова до експлуатації.


Просыпка швов 12